KURUMSAL
Hakkımızda

İMCO, 1992 yılında İzmir’ de kurulmuştur.

1998 yılında, İstanbul’ da açılan şube, 2006 yılında İMCO şirket merkezine dönüştürülmüştür. Havalandırma sistemlerinin temel ürünleri olan; Fanlar, Jet Fanlar, Bağımsız havalandırma cihazları, Isı geri kazanım cihazları, Elektrikli ısıtıcılar, Yangın ve duman damperleri, VAV ve CAV ayar cihazları, Hava dağıtım elemanları, Yer konvektörleri ve Soğuk tavanların satış organizasyonuna sahiptir.

İMCO, üretici firması VENCO ve konularında iyi bilinen Avrupalı üreticilerin temsilciliğini yürütmektedir.

İMCO, havalandırmanın insan sağlığı ve verimliliğine olan etkisi konusunda kamuoyu bilincini arttırmak için, mühendislik ilkelerine bağlı kalarak çalışmaktadır.

Üretimimiz

VENCO 2000 yılında İzmir’ de kurulmuştur. Isı geri kazanım cihazları, Kanal ve santral tipi elektrikli ısıtıcılar, Kanal, çatı ve mutfak tipi fanlar, Yuvarlak ve dikdörtgen hava kanalları, Susturucular ve fan aksesuarları üretimi, yurt içi ve yurt dışı satışı konularında faaliyet göstermektedir.

Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına önem veren VENCO, yüksek verimli cihazlar geliştirerek, çevrenin korunumuna katkı sağlamayı hedeflemektedir.Artan ihracat hacmi ve kendi tesislerinde sürekli gelişen yatırımlarıyla sektöründe lider firmalardan biri olan VENCO, sürdürülebilirlik politikasıyla çalışmalarını yönlendirmektedir.

Misyon
Yaşam ve çalışma alanlarında canlıların sağlığını korumak için binaların havalandırılması ve yangın anında oluşan zehirli ve sıcak gazların ortamdan uzaklaştırılması için gerekli cihazları mühendislik ilkelerine uygun olarak seçer ve temin eder.

Amacına uygun olarak, imalat, ithalat, satış ve servis organizasyonlarını yönetir. Çalışmalarını, enerjinin daha az tüketilmesi, çevresel hassasiyet ve etik değerlere uygun olarak sürdürür.


Vizyon
Gelişen teknolojiyi takip ederek, kullanıcı dostu olarak, çevreyi tahrip edici ürünlerden sakınarak, enerji korunumuna önem vererek, etik ticaret ilkelerine uyarak, gelecek yıllarda da değişen nesillerle birlikte sürdürülebilir kurumsal yapıda olmayı başarmaktır.

Kalite Politikamız

Misyon ve vizyonuna uygun olarak;

• Müşteri memnuniyetini sürekli arttırmaya çalışmak.
• Hizmet kalitesini arttırmak için ölçülebilir olmak.
• Çalışanlarına huzurlu ve güvenli bir iş ortamı yaratmak için organizasyonunu gözden geçirmek ve geliştirmek.
• Çalışanlarının yetkinliğini arttırmak için eğitime önem vermek.
• Etik değerlere önem vererek rekabet etmek.
• Yenilikçi teknolojileri takip ederek enerjinin daha az tüketilmesini sağlamak.
• Uluslararası standartlara uygunluk sertifikası olan sistem ve ürün sağlamak.
• Çevreye zarar verici faaliyetlerden kaçınmak için organizasyonu içerisinde önlem almak.
• Sektörünün gelişmesine katkı sağlamak için resmi ve sivil toplum örgütlerinde görev almak, çalışmalara katkı sağlamak.
• Gelecek nesillerle birlikte sürdürülebilir olmak için değişim ve gelişim içinde olmak.

© 2017 İMCO. TÜM HAKKI SAKLIDIR.